***Zapisz się do Klubu Esclusiva i odbierz 20% rabatu z tej okazji***
Kolekcja Exclusive
Łańcuszek  LZX6050
Łańcuszek LZX6050
4 398,99 zł
szt.
Pierścionek PDM2863O
Pierścionek PDM2863O
189,99 zł
szt.
Kolczyki Srebrne z Perłą KDN6052
Kolczyki Srebrne z Perłą KDN6052
141,99 zł
szt.
Kolczyki srebrne z cyrkonią KDK6054
Kolczyki srebrne z cyrkonią KDK6054
24,99 zł
szt.
Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


Broszki ptak mogą mieć najróżniejsze kształty. Zupełnie tak jak ptaki w naturze. Spotkamy więc broszki ptaki – sowy, pawie lub tukany. Przedstawiają ptaka siedzącego niczym na gałęzi lub uchwyconego w locie. Są zdobione markazytami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Ich pióra malowane są też piękną i kolorową emalią jubilerską. Jeśli broszki przedstawiają sowy, noszą za sobą znaczenie symboliczne. Ptaki te są powszechnie utożsamiane z mądrością. Wszystkie proponowane przez nas broszki ptak wykonane są z wysokiej próby srebra. Wynosi ona 0,925 czyli każda z nich to w 92,5% czyste srebro. Zdobione są dodatkowo wspaniale lśniącymi markazytami i kamieniami szlachetnymi jak onyks czy koral. Niektórym z nich, mistrz jubilerski pomalował „skrzydła” kolorową emalią. Dzięki temu broszki ptaki dorównują urodą swym pierwowzorom. Dbałość o szczegóły oraz wariacje kolorów zapewniają wiele możliwości stylizacji z użyciem tej cudownej i oryginalnej biżuterii.

Broszka ptak

 Broszka ptak wspaniale oddaję piękno tego zwierzęcia. Ptaki to jedne z najwspanialszych stworzeń żyjących na naszym globie. Te egzotyczne i te rodzime, dobrze znane, stale zachwycają swoim pięknem. Różnorodność ich kształtów, rozmiarów i barw upierzenia sprawiają, że ludzie chcieli uszczknąć choć trochę ich urody. Nadawali im też symboliczne znacznie, różne w zależności od gatunku. I tak, sowa symbolizuje mądrość, koliber radość a paw dostojność. Wyrażać te wartości można nosząc piękne broszki w kształcie ptaków.

Broszka koliber

Broszka koliber przedstawia w piękny sposób ten gatunek. Kolibry to najmniejsze ptaki na ziemi. Mają jednak ogromną siłę, która pozwala im na machanie skrzydłami 80 razy na sekundę. Poza tym mają długi dziób, który umożliwia im dostanie się do słodkiego nektaru. Są więc bardzo wytrwałe i doskonale przystosowane do świata, w którym niemal wszystko je przerasta. Przy tym wszystkim podziw budzi ich niewątpliwe piękno. Wszystkie te cechy sprawiają, że koliber, podobnie jak sowa, ma swoją symbolikę. Nosząc broszkę koliber nawiązujesz do takich wartości jak wytrwałość, przeciwstawianie się trudnościom i radość życia. Każda kobieta, która posada te właśnie cechy charakteru, może zakomunikować to światu nosząc piękną broszkę w kształcie kolibra w locie zbliżającego się do kwiatu. Broszka koliber wykonana jest z rodowanego srebra i zdobiona markazytami.  Zapewnia to jej oryginalny i wspaniały blask. Dodatkowym atutem tej ozdoby są wspaniale pomalowane specjalną emalią skrzydła i ogon. Ciepłe żółte i czerwone barwy sprawiają, nadają jej optymistyczny charakter. Broszka koliber jest doskonała do noszenia na co dzień jak również do odpowiednio dopasowanych, eleganckich kreacji.

Broszka sowa – jaka jest?

Sowa to powszechnie znany symbol mądrości. Wizerunek tego pięknego ptaka szeroko wykorzystywany jest w zdobnictwie. Także i jubilerzy nie pozostali obojętni na urok sów i wykonują biżuterię z jej motywem, w tym piękne broszki.  Broszka sowa, tak jak wszystkie broszki znajdujące się w naszej kolekcji wykonana jest ze srebra próby 0,925. To niemal 100% srebro. Dodatkowo jest ona rodowana. Dzięki temu broszka charakteryzuje się pięknym połyskiem. Mistrz jubilerski nie tylko zadbał o jakość kruszcu ale też o oryginalny i niezwykły zestaw kamieni szlachetnych użytych do wykonania poszczególnych elementów „anatomii” sowy. Oczy wykonano z dwóch dużych, pięknie szlifowanych czerwonych granatów. Brzuch to oszlifowany, gładki, czarny onyks. Natomiast pióra zdobią lśniące niczym brylant markazyty. Całość komponuje się idealnie, tworząc ozdobę zarówno piękną i w swoisty sposób surową. Zachowując więc cechy wyglądu prawdziwej sowy.

Do jakiej stylizacji pasuje broszka sowa?


Broszka sowa to komunikat. Informuje on o tym, że osoba ją nosząca ceni wartość, jaką jest mądrość. Może więc być noszona zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje. To charakterystyczna biżuteria a więc bardzo odważna. Jeśli lubisz takie wzory sprawdź broszki w innych kształtach np. broszka agrafka. Czerń i czerwień kamieni broszki umożliwiają różne wariacje stylizacyjne. Będzie ona komponować się z kreacjami w tych właśnie kolorach. Są to barwy wyraziste, noszone przez kobiety pewne siebie. Swoją sowę miała znana z greckiej mitologii bogini Atena. Mając broszkę sowę wpiętą w suknię (zwłaszcza inspirowaną krojem rodem ze starożytności) wprost nawiązujesz do słynnej bogini mądrości. Była to też bogini sprawiedliwej wojny i patronka Sparty. Broszka sowa więc podkreśla te cechy charakteru czy, jak nazwaliby je starożytni filozofowie, cnoty. Mądrość i odwaga oto czym charakteryzuje się właścicielka broszki sowy. Pamiętać należy jedynie aby pozostałe dodatki czy biżuterię dopasować do koloru srebra, z której jest ona wykonana. To pozwoli zmaksymalizować oszałamiający efekt stylizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl