🔔Darmowa Dostawa od 300 zł🎁
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Diament - król kamieni szlachetnych. Jak diamenty stały się najlepszymi przyjaciółmi każdej kobiety? 0
Diament - król kamieni szlachetnych. Jak diamenty stały się najlepszymi przyjaciółmi każdej kobiety?

Diament to niezwykle rzadki kamień szlachetny. I to czyni go wyjątkowym. Od tysięcy lat diamenty zachwycają niesamowitym blaskiem. Ich wygląd, a także inne imponujące właściwości sprawiły, że podbiły serca nie tylko jubilerów. “Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” śpiewała Marylin Monroe.. I miała rację! Obecnie, spotkasz diamenty w niemal każdym rodzaju biżuterii - od pierścionków i kolczyków, poprzez bransoletki aż do naszyjników. Wybierz się razem z nami w podróż po świecie najpiękniejszych klejnotów znanych ludzkości!

 

Diamenty i ich miejsce w kulturze - tysiące lat zachwytów nad pięknem w czystej postaci

 

Już w czasach starożytnych diamenty uważane były za najcenniejsze kamienie szlachetne. Cztery wieki przed naszą erą ludzie robili z nich ozdoby w Indiach, a później Egipcie. W średniowiecznej Europie diamenty w stanie surowym wprawiono w miecze, zbroje lub tarcze. Jego nieprzeciętne cechy i właściwości skutecznie intrygowały przedstawicieli każdego pokolenia. Nic się od tego czasu nie zmieniło. Diament wciąż jest najpopularniejszym kamieniem na całym świecie. Jego rzadkie występowanie tylko podsyca zainteresowanie jubilerów i wielbicielek biżuterii.

Oprócz swojej popularności, diament wyróżnia się czymś jeszcze - jest najtwardszym występującym w naturze minerałem. Dzięki tej właściwości zawdzięcza swoją nazwę. Zakłada się, że geneza nazwy diamentów wywodzi się od dwóch różnych słów. Pierwszym z nich jest starogreckie adamas, drugim natomiast - łacińskie diamentum. Znaczenie jednak pozostaje to samo. Oba słowa tłumaczy się jako “niepokonany, niezniszczalny”.

Od starożytności ludność przypisywała diamentom niezwykłe moce. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że jeśli będą je nosić na czterech palcach lewej dłoni, to znajdą prawdziwą miłość. W Europie diamenty zyskały miano kamieni ochronnych. Ludzie wierzyli, że diament obroni ich przed zagrożeniami ciała, takimi jak zarazy, jak i ducha - demonami. W swojej sproszkowanej formie, diamenty miały być natomiast cudownym panaceum na każdą chorobę.

Nie brakuje także niesamowitych legend, które narosły wokół diamentów. Rzadkie i drogocenne klejnoty w naturalny sposób stały się elementem cudownych opowieści. Najpopularniejsza z nich to niewyobrażalna opowieść o walce Aleksandra Wielkiego ze śmiercionośnymi gadami właśnie o.. diamenty. Uważa się, że to on sprowadził je do Europy.

Podróż do mitycznej Diamentowej Doliny to zaskakująca historia. Ponoć Aleksander zabił groźne węże przy pomocy zwierciadeł - po spojrzeniu na swoje odbicie umarły. Diamenty z dna doliny wydobył natomiast przy pomocy ptaków. Razem z wrzuconą tam przynętą, wynosiły one na górę także diamenty.

Historia Aleksandra Wielkiego tak głęboko zapisała się w historii, że motyw Diamentowej Doliny powracał jeszcze niejednokrotnie. Wiele baśni i legend wspominało o miejscach pełnych klejnotów i bogactwa. Wśród nich były np. opowieści z tysiąca i jednej nocy. Tak częste wspominki o klejnotach wyraźnie wskazują, że zaprzątały one umysły ludzi od wieków.

Obecnie, diamenty wciąż bardzo mocno działają na wyobraźnię. Kamienie te stały się inspiracją niezliczonej liczby poetów i pisarzy. Blask kobiecych oczu wielokrotnie porównywali do blasku najpiękniejszych i najczystszych klejnotów. Łzy spływające po twarzach pięknych kobiet opisywali jako miniaturowe kryształki lśniące niczym diamenty. Artyści tworzyli piosenki, filmy czy spektakle na cześć diamentów.

Jednak najważniejsze miejsce w kulturze zawdzięczają czemuś innemu - zaręczynom. Diamenty, jak żadne inne kamienie szlachetne, zawładnęły biżuterią zaręczynową. Pierścionek z diamentem to podstawa popularności najtwardszych na świecie klejnotów.

 

Występowanie diamentów - gdzie i w jaki sposób powstał najtwardszy klejnot świata?

 Do powstania diamentów w środowisku naturalnym potrzebne są konkretne warunki. Przyjmuje się, że kamienie te kształtują się na głębokości ok. 80-150 km pod ziemią z alkalicznej magmy maficznej. Temperatura jaka działa na magmę w takim środowisku wynosi aż 1100-1300 stopni Celsjusza! Do zaistnienia idealnych warunków niezbędne jest jeszcze bardzo wysokie ciśnienie. Najczęściej odpowiedni poziom ciśnienia występował przy wybuchach wulkanów. Było to aż kilka tysięcy atmosfer!

Tak skrajne warunki są jednak niezbędne do krystalizacji pierwotnego węgla, znajdującego się w magmie. To z niego kształtują się diamenty w swojej ostatecznej formie. Jednocześnie, wysoka trudność zaistnienia odpowiednich warunków sprawia, że diamenty są niezwykle rzadkim minerałem występującym w przyrodzie.

Miejsca, w których występuje, diament w skale to złoża pierwotne. Podnosząca się ku górze magma w trakcie wybuchów zbierała ze sobą także nowopowstałe diamenty. W ten sposób wydobywały się one na powierzchnię poprzez tzw. komin wulkaniczny. Skały powstałe w ten sposób nazwano kimberlitami - od nazwy miasta Kimberly w RPA, gdzie w 1871 roku odnaleziono diamenty. Kimberlity przyjmują wygląd kominów, które zwężają się ku głębi ziemi. Diament w skale kimberlitu nie jest pewnym znaleziskiem. Nie wszystkie wulkaniczne formy są diamentonośne.

Diamenty nie występują jedynie w formie diamentu w skale. Mogą to być zarówno koryta rzek współczesnych, jak i dawnych. Bardzo często okruchowe diamenty znaleźć można w osadach morskich, na pustyniach a nawet w lodowcach.

Praktycznie jedynym warunkiem ograniczającym miejsca wydobycia diamentów jest konieczność występowania skał kimberlitowych. Kominy kimberlitowe pojawiały się bowiem na bardzo starych tarczach kontynentalnych, które zbudowane są ze skał liczących sobie nawet ponad dwa miliardy lat! W związku z tym, diament w Polsce nie występuje. Na terenie naszego kraju nie ma skał, które miałyby odpowiednią budowę i wiek. Diament w Polsce możemy zatem spotkać jedynie w sklepach - na próżno szukać u nas złóż i kopalni diamentów. Minerał ten jest zresztą niezwykle rzadki w całej Europie, która jest stosunkowo młodym regionem.

Bezpośrednio z kominów kimberlitowych diamenty wydobywa się głównie na obszarze południowej i centralnej Afryki, a także na Syberii. Odkryto je niedawno, bo dopiero w XIX wieku, ale dość szybko zyskały miano głównego dostawcy diamentów na świecie.

Szczególną pozycję wśród miejsc wydobywania diamentów ma także Brazylia. Eksploatowana jest tam rzadka odmiana diamentów czarnych, nazywanych carbonado. Przez długi czas uważano jednak, że jedyne źródła diamentów na świecie znajdują się w Indiach. Klejnoty z tego regionu znane były już w starożytności i do XVIII wieku wydobywano diamenty wyłącznie tam.

Ze względu na utrudnione kruszenie skał kimberlitowych, wydobywanie diamentów w skale jest bardzo pracochłonne. Aż do początków XX wieku stosowano generalnie bardzo prymitywne metody wydobywania diamentów. Udoskonalono je dopiero z biegiem czasu i dziś są one znacznie lepsze.

Zanim odkryto sposób wydobywania minerałów w formie diamentów w skale, korzystano ze źródeł wtórnych. Do wypłukiwania diamentów z osadów rzecznych i morskich stosowano metody z okresu “gorączki złota”. Szczególnie popularne były źródła w osadach rzecznych na terenie Brazylii. Mniejsze znaczenie miały złoża w osadach morskich. Największe z nich znajdują się na terenie Namibii.

Obecnie, miano największego producenta diamentów ma Australia. Szczególną rolę odgrywają w tym procesie kopalnie w Argyle i Merlin. Diamenty są pozyskiwane również w wielu miejscach Afryki. Poza Namibią i RPA, źródła diamentów eksloatuje się w Botswanie, Gwinei, Angoli i Sierra Leone. Znaczne wydobycie na skalę światową odnotowuje również Rosja i Chiny.

 

Gdzie w Polsce można znaleźć diamenty?

Choć Polska nie jest znana z dużych złóż diamentów, istnieją miejsca, gdzie amatorzy mogą próbować swoich sił w poszukiwaniach - na przykład w niektórych obszarach Sudetów. Jednak znalezienie diamentu na terenie Polski jest wyjątkowo rzadkie i wymaga dużo szczęścia oraz wiedzy geologicznej. Zdecydowanie lepiej wybrać się do jubilera.

 

Diament właściwości. Poznaj niesamowite cechy króla kamieni szlachetnych

 

 Diament to minerał naturalnie występujący w przyrodzie. Stanowi krystaliczną odmianę węgla, gdyż powstaje bezpośrednio z jego czystej formy. Uważa się go za najdroższy i najtwardszy klejnot naturalny. W skali Mohsa jego twardość określa się na 10 punktów. Jednak rzeczywista twardość diamentu jest o wiele większa, niż można sobie wyobrazić na podstawie przyjętej skali punktowej. Stosowana miara twardości nie jest bowiem liniowa. W rzeczywistości, diamenty są nawet tysiąc razy twardsze od innych klejnotów!

Diament wykazuje niezwykłe właściwości. Dzięki swojej nadzwyczajnej twardości, jest odporny na wiele czynników zewnętrznych. Nie poddaje się działaniu żadnych kwasów i innych substancji utleniających. Bezpośrednio na diament wpływają wyłącznie podgrzane do 1200 stopni Celsjusza stopione węglany alkaliczne. Kamień zamienia się wówczas w tlenek węgla. Powierzchnia diamentów nie ulega zniszczeniu. Zarysujesz ją wyłącznie innym diamentem. Jednocześnie, jest to zaskakująco kruchy minerał - bardzo łatwo go potłuc pod wpływem działania nawet niewielkiej siły. Nie sprawia również żadnego problemu starcie go na drobniutki proszek.

Zazwyczaj diamenty występują w nieregularnych kształtach o krystalicznym wyglądzie, wśród których dominują sześciany i ośmiościany. W naturze wyróżnia go charakterystyczna matowa powierzchnia o średnim połysku.

Kolor naturalnego kryształu zależy natomiast od występowania mieszanki innych minerałów w jego powierzchni. Generalnie diamenty występują w formie bezbarwnej, czasem są zabarwione na inne kolory. Jedne z klejnotów są przezroczyste, inne nie. Czysty klejnot jest bezbarwny, ale zdecydowana większość kryształów ma lekko żółte zabarwienie. Istnieją również odmiany diamentów w kolorze niebieskim, różowym, brunatnym, szarym, czarnym czy zielonym.

Zabarwienie diamentów kolorami ma bezpośredni związek z kilkoma czynnikami. W największym stopniu przyczyniają się do tego wrostki innych minerałów, występujące w klejnocie - nazywa się je inkluzjami. W zależności od rodzaju minerału, diament przyjmuje inną barwę. Rutyl i hematyt odpowiadają przykładowo za brunatną barwę kamieni. Na kolor diamentów wpływają również nieprawidłowości występujące w kryształach albo pojawienie się tlenków żelaza lub tytanu w środku kamienia.

Na tle innych minerałów naturalnych, diamenty wyróżniają się swoimi wyjątkowymi cechami optycznymi. Klejnoty te wykazują bardzo silny i wysoki współczynnik załamania światła. Dodatkowo, charakteryzuje je niezwykła dyspersja. Oznacza to, że diament pozwala na rozszczepienie białego światła na jego części składowe. Po oszlifowaniu klejnotu, dyspersja przyczynia się do jego niesamowitego połysku. Oficjalnie, połysk diamentów nazywa się ogniem - inaczej połyskiem diamentowym.

Rozszczepienie światła za pomocą diamentu wpływa również na jego wygląd. Dzięki działaniu wiązek światła, wokół klejnotu zauważysz świetlisty poblask. Wywołany on jest grą kolorów światła, które odbijają się od powierzchni diamentu. Zdecydowanie zachwycającą cechą tych kamieni jest również ich fotoluminescencja. Zjawisko to polega na emitowaniu przez klejnot energii świetlnej, którą wcześniej pochłonął. Daje to zjawiskowy efekt - wokół diamentu zaobserwujesz wówczas niebieskie, żółte lub zielone światło, które do złudzenia wygląda jak wydobywające się z wnętrza klejnotu.

 

Czy diament pęka?

Diamenty są najtwardszym znanym materiałem, ale to nie znaczy, że są niezniszczalne. Mogą pękać lub ulec uszkodzeniu przy mocnym uderzeniu w określonym kierunku, zwłaszcza jeśli posiadają naturalne inkluzje czy defekty strukturalne. Dlatego ważne jest, aby obchodzić się z nimi ostrożnie.

 

Po czym poznać że to diament?

Istnieje kilka sposobów weryfikacji, czy kamień to prawdziwy diament. Do najpopularniejszych należy test z użyciem pióra z diamentową końcówką, który rysuje na większości materiałów, ale nie na diamentach. Inne metody to obserwacja rozpraszania światła, test termiczny, czy badanie pod lupą w celu zidentyfikowania charakterystycznych cech strukturalnych diamentów.

 

Jaki kolor diamentu jest najrzadszy?

Najrzadszym kolorem wśród diamentów jest czerwień. Diamenty czerwone są niezwykle rzadkie i poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie. Inne rzadkie kolory to niebieski, różowy i zielony. Większość diamentów na rynku jest jednak bezbarwna lub blisko bezbarwna, z odcieniami żółci lub brązu.

 

Diament a brylant - czy jest jakaś różnica?

 

 Diament a brylant - jaka jest poprawna nazwa? Wielu ludzi używa podanych słów zamiennie. Określają w ten sposób zarówno kamienie, które znajdują się w noszonej przez nich biżuterii, jak i minerały wydobywane w kopalniach dalekiej Afryki. Czy jednak na pewno obie nazwy oznaczają to samo?

W rzeczywistości diament a brylant to dwie zupełnie odrębne nazwy, które określają dwa zupełnie różne przedmioty. Faktem jednak jest, że podstawą obu rzeczy jest ten sam kamień szlachetny. Jaka jest zatem różnica między diamentem a brylantem?

Jak podkreślamy od początku, diamenty to kamienie szlachetne, które powstają w wyniku naturalnych procesów i wydobywane są przez człowieka ze złóż w odległych zakątkach świata. W swojej pierwotnej formie są jednak mało atrakcyjne - mają nieregularne kształty i matowe wykończenie. Nie nadają się do użycia zgodnie z ich najpopularniejszym przeznaczeniem, czyli w biżuterii. I właśnie w tym momencie na scenę wchodzą brylanty.

Brylanty to po prostu.. diamenty. Jednak różnią się od ich naturalnej formy wykończeniem. Nieoszlifowany diament to po prostu diament, oszlifowany diament.. może być brylantem! Wszystko zależy od szlifu, jaki jubilerzy wykorzystali do przygotowania kamieni pod produkcję biżuterii. Brylantem nazwiemy zatem diament o szlifie zwanym brylantowym okrągłym. Cała reszta diamentów nie zmienia swojej nazwy, niezależnie od kształtu.

Podsumowując, każdy brylant jest diamentem, ale nie każdy diament zaliczamy do brylantów. Nie każdy klejnot zostanie bowiem poddany obróbce i oszlifowany przez człowieka.

 

Co jest droższe diamenty czy brylanty?

Choć terminy "diament" i "brylant" często są używane zamiennie, brylant właściwie odnosi się do diamentu oszlifowanego w specyficzny sposób. Cena zależy od wielu czynników, ale ogólnie rzecz biorąc, dobrze oszlifowany brylant może być droższy niż diament w surowej formie ze względu na koszty i umiejętności potrzebne do wykonania szlifu.

 

Diament i jego cena. Poznaj ceny diamentów i kryteria selekcji najpiękniejszych klejnotów na świecie

 

 Określenie ceny diamentu nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Zadanie prostego pytania diament - cena za karat, cena za gram, cena za kg nie wystarczy, żeby określić wartość absolutnie każdego klejnotu. Ceny diamentów nie są uproszczoną skalą. Na wartość tych kamieni szlachetnych ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Wśród nich najważniejsza jest ocena cech diamentów według zasady 4C. W skład tej zasady wchodzą 4 podstawowe parametry, według których określa się jakość klejnotów: masa, barwa, czystość i szlif kamienia.

 

Masa diamentów - jak ilość karatów wpływa na wartość klejnotu?

Powszechnie przyjętą jednostką masy diamentów jest karat (ct.). Określa on najdokładniej ich rzeczywistą masę - karaty podaje się z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku. W przeliczeniu na jednostki podstawowe 1 ct. jest równoważny ok. 200 mg, czyli ok. 0,2 g. Wielkość diamentu jest proporcjonalna do jego masy wyrażonej w karatach. Zupełnie inaczej przedstawia się jednak stosunek masy diamentów do ich cen.

Im większy jest diament, czyli im większą ma masę, tym wyższa staje się jego cena. Ma to bezpośredni związek z tym, że najczęściej spotykana masa diamentów to 0,2 - 0,3 ct. Takie diamenty klasyfikuje się jako dość małe okazy. Większe klejnoty o dobrej jakości występują w naturze znacznie rzadziej - dlatego są tak mocno cenione.

 

Diamenty - cena uzależniona od barwy kamieni

Diamenty w swojej naturalnej formie występują w niemal każdym możliwym odcieniu. Przeważającą liczbę stanowią jednak klejnoty o żółtym zabarwieniu. Najbardziej pożądane przez jubilerów diamenty to klejnoty białe, inaczej bezbarwne. Niezwykle rzadko występują w naturze, a co za tym idzie - automatycznie stają się bardziej kosztowne. Wysokie ceny osiągają również diamenty fantazyjne, czyli kamienie zabarwione na oryginalne, wyjątkowo intensywne kolory. Jubilerzy doceniają szczególnie klejnoty o niebieskim odcieniu. Jednym z najpopularniejszych jest diament Hope. Uznaje się go za największy barwny diament na świecie - obecnie waży 45,52 karata i oprawiony został w wisior.

Przy ocenie barwy diamentów nawet nieznaczne różnice mogą mieć wpływ na klasyfikację ich jakości. W związku z tym, dla tych kamieni o barwie białej opracowano bardzo czułą skalę, w której kolor diamentów ocenia się w przedziale od D do Z:

  • Diamenty białe, inaczej bezbarwne (D-F)

Jak wspomnieliśmy, białe diamenty to najrzadziej występujący w naturze wariant. Co za tym idzie - są najbardziej wartościowe w całej skali. Klejnoty o barwie D i E są całkowicie pozbawione koloru. Natomiast kamienie o barwie F posiadają niedostrzegalną dla zwykłego człowieka ilość koloru.

  • Diamenty prawie bezbarwne (G-J)

Diamenty z tej kategorii z perspektywy tafli klejnotu wydają się praktycznie bezbarwne. Dopiero po umieszczeniu ich na białym tle dostrzeżesz delikatne refleksy kolorystyczne. Odcienie koloru są jednak zupełnie niedostrzegalne przez przeciętnego człowieka w momencie, kiedy diament znajduje się w oprawie biżuterii. Dlatego diamenty prawie bezbarwne to najlepszy wybór. Stosunek jakości i ceny wypada bowiem najlepiej ze wszystkich wariantów.

  • Diamenty lekko żółte (K)

Żółte zabarwienie w lekkiej postaci jest dostrzegalne, kiedy ogląda się kamień z góry - z perspektywy tafli. Jest to szczególnie polecana opcja dla osób, którym nie przeszkadzają kolorowe refleksy w biżuteryjnych kamieniach. W odpowiedniej oprawie dodają nawet uroku.

  • Diamenty żółte (L-Z)

W przypadku tej kategorii diamenty mają już wyraźny żółty kolor. Znacznie wpływa to na ich wizualną prezentację i estetyczne wrażenia z podziwiania klejnotu. Z tego powodu nie jest to popularna i polecana opcja.

 

Czystość kamienia - podstawowy wyznacznik ceny diamentów

Czystość diamentów to podstawowy wyznacznik ich wartości. Nawet mały klejnot o lepszej jakości ma większą wartość i cenę niż duży diament, ale o znacznie gorszej jakości.

Poprzez termin czystość lub klarowność rozumie się poziom zanieczyszczenia klejnotu. Naturalnie powstające minerały mogą mieć bowiem w swojej strukturze pewne niedoskonałości. Inaczej określa się to również stopniem osłabienia klarowności poprzez występowanie wewnątrz diamentu inkluzji. Czyli otwartych i zamkniętych pęknięć na powierzchni klejnotu albo linii wyraźnie wskazujących kierunek wzrostu klejnotu.

Oczywiście, najbardziej pożądane i wartościowe są diamenty bez skazy. Jednak klejnotów, które nawet pod mikroskopem są idealnie czyste, jest naprawdę niewiele. W związku z tym, określono 5 grup czystości diamentów, dających szansę na ich lepszą klasyfikację. Są to: IF (internally flawless), VVS (very very slightly included), VS (very slightly included), SI (slightly included) oraz P (imperfect).

Najważniejsze w przypadku doboru diamentu do biżuterii jest to, żeby wybrany kamień nie zawierał inkluzji negatywnie wpływających na jego trwałość i piękno. Najlepszym wyborem będzie kamień z kategorii SI. Gwarantuje on, że żadne niedoskonałości nie będą widoczne “gołym okiem”. To zdecydowanie popularny wybór, również ze względu na doskonały stosunek jakości i piękna do ceny.

 

Szlif diamentu - jak zamienić naturalnie szlachetny kamień w brylant

Szlif jest powszechnie kojarzony jedynie z brylantem i jego kształtem. To błąd. Istnieją różne formy szlifu: markiza, okrągła, szmaragdowa, gwiazda, serce, owal, trójkąt, kwadrat i wiele wiele innych. Dodatkowo, szlif jest najistotniejszym czynnikiem, który wpływa na ostateczne piękno diamentu.

Proporcje, symetria, precyzja szlifu pełnią niesamowicie ważną funkcję. Decydują o tym, w jaki sposób diament będzie odbijał światło. To bardzo ważne. Efekt, jaki ukaże się oczom klienta decyduje o ostatecznej wartości biżuterii i dodatków z diamentem. Doskonale oszlifowany klejnot będzie iskrzył się tysiącami ognistych połysków. Dzięki odpowiednim proporcjom, diament będzie wydawał się nie tylko lśniący, ale i większy.

Najpopularniejszy jest zdecydowanie szlif brylantowy. Charakteryzuje się tym, że diament występuje tutaj w okrągłej formie. Składa się z 57 faset (56+1), które w cudowny sposób odbijają promienie światła i skrzą się w świetle. To właśnie po odpowiednim oszlifowaniu i polerowaniu matowy, przygaszony diament zamieni się w pełen blasku, światła i życia brylant.

 

Ile jest wart 1 diament?

Wartość diamentu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak jego rozmiar, czystość, kolor i jakość szlifu. Najmniejsze diamenty mogą kosztować kilkaset złotych, natomiast te o wyjątkowej jakości i większym rozmiarze mogą osiągać wartości liczone w milionach. Kluczowe jest zrozumienie, że każdy diament jest unikatowy, a jego wartość określana jest indywidualnie.

 

Do czego można wykorzystać diament? Wyjątkowy klejnot nie tylko w biżuterii

 Na pewno nie musisz się długo zastanawiać do czego można wykorzystać diament. Najbardziej powszechna odpowiedź wiąże się z jubilerstwem i tworzeniem biżuterii z przepięknych okazów kamieni szlachetnych. Pierścionek z diamentem to niemal synonim zaręczyn! Coraz popularniejsze stają się także obrączki z diamentem. Jednak cechy kamieni szlachetnych ma tylko 10-20% wszystkich wydobywanych diamentów. Co zatem dzieje się z resztą? Diament ma wiele zalet, które pozwalają na użycie go również w innych dziedzinach życia.

Jako najtwardszy minerał na świecie, diament doskonale sprawdza się przy tworzeniu materiałów ściernych i narzędzi tnących. Do materiałów ściernych używa się najmniejszych i mało atrakcyjnych wizualnie kryształów diamentów. Z kolei diament do cięcia szkła w postaci specjalnie wyprofilowanych noży umożliwia wykonanie precyzyjnych i delikatnych cięć.

Diamenty przemysłowe są również wykorzystywane do wyrobu różnego rodzaju narzędzi i elementów maszyn. Bardzo popularne są tarcze do pił wykonane z diamentowych elementów. Dla zwiększenia precyzji i jakości narzędzi, stosuje się je również w aparaturze medycznej i naukowej. Dodatkowo, te kamienie wykorzystuje się jako narzędzie do oznaczania twardości innych minerałów.

Szczególne zastosowanie mają jednak najpiękniejsze i najczystsze kamienie. Diamenty inwestycyjne, bo taką noszą nazwę, to doskonała lokata kapitału w długookresowej perspektywie. Z biegiem czasu nie tracą na swojej wartości, ponieważ zależy ona od jego właściwości fizycznych - a te są niezmienne. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na certyfikat diamentu. To niezbędny element, który zawiera potwierdzone przez ekspertów informacje o cechach diamentu. Pewny zysk i łatwą odsprzedaż gwarantują diamenty o najlepszej czystości, wielkości, barwie i szlifie. Sprawdź Na stronie Esclusiva.pl naszą ofertę biżuterii inwestycyjnej.

 

Biżuteria diament. Najpiękniejsze propozycje od Esclusivy - pierścionek z diamentem, naszyjnik z diamentem czy może diamentowy kolczyk?

Biżuteria i diamenty to doskonałe połączenie! Lśniący klejnot w zachwycający sposób komponuje się z każdym rodzajem kruszcu. Zapiera dech w piersi swoim wyjątkowym blaskiem. Dodaje szyku i elegancji każdej stylizacji: codziennej, biznesowej, wieczorowej. Bransoletka z diamentem, naszyjnik, obrączki - opcji jest wiele. Esclusiva oferuje całą gamę różnorodnych dodatków z diamentami, które niewątpliwie zachwycą każdą kobietę.

 

Diamentowy kolczyk - podkreśl swój blask szlachetnym kamieniem

Diamentowy kolczyk to niezbędny dodatek każdej kobiety. Pięknie wyszlifowane brylanty dają wrażenie światła uwięzionego wewnątrz kamienia, które doskonale podkreśli piękno i kształt twarzy. Złote kolczyki z diamentem w formie łańcuszków są idealnym wyborem - diament podkreśli kobiecą urodę, a forma kolczyków niezawodnie wpisze się w najnowsze trendy.

Złote kolczyki łańcuszki z diamentem

 

Naszyjnik z diamentem jako nieodłączny element wieczorowych kreacji

Naszyjnik z diamentów to najbardziej klasyczna forma wykorzystania tych klejnotów. Pojawia się w wielu filmach, spektaklach, opowieściach - jako główny bohater albo dodatek pięknych, eleganckich kobiet. Naszyjnik diamentowy uświetni zatem każdą wieczorową stylizację. Delikatna forma naszyjnika z diamentem od Esclusivy sprawdzi się doskonale na wielkie wyjścia.

Naszyjnik z diamentem

 

Zawieszka z diamentem - podaruj piękno najbliższym

Zawieszka z diamentem świetnie sprawdzi się jako prezent dla ukochanej osoby. Złoty wisiorek z diamentem w kształcie serca od Esclusivy to delikatna, ale znacząca ozdoba. Klejnot ma bowiem szczególne zastosowanie. Powszechnie 60. rocznica ślubu to diamentowe gody! Diament z tej okazji to zatem najlepszy wybór.

Złoty wisiorek Serce z diamentami

 

Pierścionek z diamentem - stwórz ukochanej niezapomniane zaręczyny

Pierścionek z diamentem to idealny wybór na biżuterię zaręczynową. Elegancki, klasyczny i cudownie lśniący podkreśli wagę wydarzenia i wywoła radość niejednej kobiety. W naszej ofercie mamy przepiękny złoty pierścionek z brylantem o masie 0,05 ct., który doskonale zaprezentuje się na palcu Ukochanej.

Złoty pierścionek z brylantem

 

Równie popularne w kwestii biżuterii zaręczynowej i ślubnej są obrączki z diamentem. Zachwycająca obrączka z żółtego złota z diamentami będzie doskonałą ozdobą na palcu każdej kobiety.

Obrączka z żółtego złota z diamentami

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl