Staviori E3982P Staviori E3982P
Producent: Staviori
Cena: 2 012,99 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KBD3872 Staviori KBD3872
Producent: Staviori
Cena: 1 730,99 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KBD3873 Staviori KBD3873
Producent: Staviori
Cena: 2 058,99 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KDK5602 Staviori KDK5602
Producent: Staviori
Cena: 41,49 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KDK5605 Staviori KDK5605
Producent: Staviori
Cena: 49,49 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KDK5699 Staviori KDK5699
Producent: Staviori
Cena: 98,99 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KXD3871 Staviori KXD3871
Producent: Staviori
Cena: 3 795,49 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KZC5030 Staviori KZC5030
Producent: Staviori
Cena: 378,49 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori KZC5218 Staviori KZC5218
Producent: Staviori
Cena: 396,99 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori SSS4788 Staviori SSS4788
Producent: Staviori
Cena: 71,49 zł
szt.
zobacz więcej
Staviori SSS4789 Staviori SSS4789
Producent: Staviori
Cena: 66,99 zł
szt.
zobacz więcej
Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


Kolczyki nieskończoność

Symbol nieskończoności obok znaku serduszka, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie. Dziś swoim kształtem symbol ten przypomina poziomą, leżącą ósemkę. Nie zawsze jednak tak było... Człowiek od dawien dawna interesował się zagadnieniami nieskończoności i wieczności. Starożytne kultury przedstawiały sobie ten znak jako wyobrażenie węża z ogonem w pysku. Ów wąż niczym feniks niszczył samego siebie po to, by móc odrodzić się na nowo. Podobne znaczenie ma także rzeka lub ogień, żywioły, które nie mają swego początku ani końca i ciągle się odradzają. Dla starożytnych Greków, Persów czy Azteków słońce było symbolem nieskończoności. Krzyż słoneczny był zatem graficznym przedstawieniem kultu solarnego. Z kolei dla Celtów nieskończoność jawiła się w postaci węzłów/supełków, które można było znaleźć np. na biżuterii. Na internetowej stronie sklepu Esclusiva.pl dostępny jest szeroki wybór kolczyków symbolizujących nieskończoność, wykonanych zarówno z wysokiej jakości  złota jak i ze srebra.

Kolczyki nieskończoność złote

Co takiego ma w sobie ten z pozoru niepozorny i dawny symbol, że coraz częściej można go spotkać jako element biżuterii? Przede wszystkim jest to symbol prosty i powtarzalny, do tego symetryczny, który jest zrozumiały dla każdego człowieka na świecie. Ludzkie oko lubi rzeczy harmonijne oraz takie, które w swej formie nie są skomplikowane i obce. Odwrócona ósemka to także symbol relacji, które przeplatają się wzajemnie i obrazują ideę bycia na zawsze razem, wiecznego trwania czegoś. Wierzymy przecież w wieczną miłość i niegasnące uczucie, w trwałą przyjaźń, w nieskończone szczęście czy nieograniczone możliwości.

Symbol nieskończoności - co oznacza?

Ten niepozorny symbol z żadnej strony jest równy - nie zaczyna się, ani nie kończy. Choć znany był już starożytnym mieszkańcom ziemi, obecnie przeżywa swój prawdziwy renesans. Czy może być zatem coś lepszego niż złota oprawa ów niezwykłego symbolu? Dostępne na stronie Esclusiva.pl złote kolczyki z symbolem nieskończoności, to doskonała propozycja prezentowa dla bliskiej osoby. Kolczyki z tym motywem, to także idealny dodatek podczas oficjalnych spotkań i wystawnych przyjęć. Wśród dostępnych na stronie  Esclusiva.pl modeli znaleźć można kolczyki celebrytki z z wizerunkiem znaku nieskończoności w trzech odcieniach złota: żółtym, białym i różowym. Dla miłośników minimalizmu i klasyki przygotowaliśmy kolczyki o czystej formie, bez zbędnych dodatków. Na prezent dla mamy, przyjaciółki, czy ukochanej osoby warto zdecydować się na złote kolczyki w kształcie nieskończoności wysadzane dodatkowo czarnymi lub białymi diamentami bądź cyrkoniami.

Kolczyki nieskończoność srebrne

Symbol nieskończoności jest próbą dotknięcia w zasadzie wszystkiego tego, co nieuchwytne i wydawałoby się tak odległe, czyli wieczności... W życiu codziennym chcemy ją jednak dostrzegać i wyrażać. Miłość, wierność, lojalność, oddanie i pamięć - to przecież jej przyziemne i dosyć oczywiste oznaki. Srebrne kolczyki ze znakiem nieskończoności, to nie tylko bardzo osobisty prezent, ale również niezwykle praktyczna rzecz, która ze względu na swą prostotę sprawdzi się praktycznie w każdej stylizacji. W ofercie sklepu Esclusiva.pl znalazły się eleganckie i gustowne, srebrne kolczyki z symbolem nieskończoności o czystej formie.

Kolczyki infinity

To w jaki sposób przedstawia nam się obecnie symbol nieskończoności w dużej mierze jest zasługą niejakiego Johna WIllisa, który po raz pierwszy użył znak kopniętej bądź odwróconej matematycznej ósemki w jednej ze swych pac naukowych w latach 50. XVII wieku. Obecnie znak nieskończoności zyskał olbrzymią popularność nie tylko w kręgach naukowych. To bardzo modny i efektowny element biżuterii. Mówiąc o znaku nieskończoności współcześnie, mamy na myśli infinity, co z angielskiego oznacza właśnie nieskończoność. Co więcej w etymologii tego słowa można się doszukać łacińskiego rdzenia, mianowicie słowa infinitas, które tłumaczy się jako bezmiar. Zarówno semantyczna konotacja symbolu jak i po prostu to, z czym ono nam się kojarzy - ma bardzo pozytywny wydźwięk. To znak trwałości, nieśmiertelności, stałości oraz pamięci. Na stronie Esclusiva.pl dostępne są kolczyki infinity zarówno proste w swej formie, broniące się samą doskonałością użytego kruszcu jak również kolczyki bardziej wyszukane w różnych odcieniach złota, wysadzane cyrkoniami lub diamentami. Jeśli ktoś nie lubi tego motywu, może wybrać kolczyki serduszka. Zakup kolczyków infinity to prosty gest, który może jednak wyrazić więcej niż miliony słów. Podarujmy je komuś dla nas wyjątkowemu, by pokazać, że nie jest on dla nas tylko przelotnym kaprysem i zawsze może liczyć na naszą pomoc. Wręczmy kolczyki infinity najbliższym, by pamięć o nas była wieczna, niezależnie od tego jak daleko od nich  i w jakim miejscu na świecie się teraz znajdujemy. W końcu ofiarujmy je także ukochanej osobie, by zaznaczyć, że nasze uczucie jest trwałe i szczere.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl