Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?


Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. Perły kojarzymy z poszukiwaniem skarbów i przygodą. Naszyjnik z pereł jest obiektem marzeń wielu miłośniczek biżuterii. Jak rozpoznać prawdziwe perły i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Jak dobrać naszyjnik do sukienki?

Naszyjnik stanowi rodzaj biżuterii, który doskonale współgra z sukienką tworząc kompletną i spójną całość. Dlatego też dobranie właściwego rodzaju naszyjnika do wybranego rodzaju sukienki ma zasadnicze znaczenie, bowiem od tego właśnie zależy stylistyka kompozycji oraz stworzenie odpowiedniego wrażenia równowagi. Czym należy kierować się dobierając naszyjnik do sukienki?


Blog chmura tagów
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł? 0
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

 


Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. Perły kojarzymy z poszukiwaniem skarbów i przygodą. Naszyjnik z pereł jest obiektem marzeń wielu miłośniczek biżuterii. Naszyjnik pereł można nazwać popkulturowym symbolem biżuterii. Nawet ktoś, kto nie interesuje się biżuterią nie ma problemów ze zwizualizowaniem sobie naszyjnika z pereł. Jak jednak rozpoznać, że ten podarowany naszyjnik jest wykonany z pereł prawdziwych? Jak dbać o naszyjnik z pereł i jakie są ceny takich naszyjników? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym wpisie.

 

 

 

 

 

Czym właściwie jest perła?

 

srebry wisiorek z białą perłą naturalną hodowaną na srebrnej zawieszce

Perły są wytworami małży a dokładnie perłopławów a zbudowane są z masy perłowej – substancji, którą pokryte jest wnętrze muszli małża. Powstają one gdy do muszli przedostanie się ciało obce. Perły mogą osiągać różne rozmiary. Są one niezwykle odporne na zgniecenie i mają o wiele więcej barw niż powszechnie znane białe lub czarne.

To jest więcej kolorów pereł? Jakie?

 

Bransoletka w pudełku prezentowym z naturalnych pereł kolorowych złotych

Oprócz dwóch powyższych barw, znajdziemy perły brązowe, kremowe, różowe, niebieskie, kremowe i kremowo-różowe. Dodatkowo perły mogą mieć oprócz barwy podstawowej perły mogą mieć odcienie i dodatkowe barwy. Owe feerie barw w perle mają swoje specjalistyczne nazwy. „Overton” to występujące dodatkowe barwy purpurowe, zielone lub niebieskie, które zmieniają barwę różowej perły. Mianem „Orientu” nazywa się punktową grę barw również na perle różowej.

Perły barokowe, które zaskakują kształtem 

Piękna kobieta w naszyjniku z pereł o nieregularnych kształtach w tropikach

   Fot ilyas-bolatov on unsplash


Perły między sobą różnią się nie tylko kolorem. Choć może to niektórych zaskoczyć, nie wszystkie perły są idealnie kulistego kształtu. Przytoczmy nazwy innych niż okrągłe kształtów pereł, w zasadzie precyzyjnie oddają ich wygląd. Mianowice możemy spotkać perły połówkowe, ćwiartkowe, w kształcie: guzika; kropli; ziarna. Zagadkową nazwą kształtu jest kształt barokowy. Oznacza on jednak po prostu perły o kształcie bardzo nieregularnym.

Jak  rozpoznać prawdziwą perłę w bogactwie barw i kształtów?

 

kobieta w białej sukni w morzu z naszyjnikim z pereł

Najpierw odpowiedzmy na pytanie – co określamy perłą prawdziwą. Perły prawdziwe to tylko i wyłącznie te, które powstały bez udziału człowieka w warunkach naturalnych. Perły prawdziwe dzieli się na słonowodne i słodkowodne w zależności czy dany małż żył w wodzie słonej czy słodkiej.
W naturalnych warunkach hoduje się też małże dla pozyskiwania pereł. Perły z nich pozyskiwane są naturalne, ale już nie są prawdziwe (ponieważ powstały przy współudziale człowieka)! Jak widzimy nieprawdziwa perła to niekoniecznie jej syntetyczny odpowiednik. Podsumowując, zapamiętajmy – każda prawdziwa perła jest naturalna, lecz nie każda naturalna jest prawdziwa.
W jaki sposób odróżnić od siebie perłę prawdziwą od naturalnej? Wymaga to już specjalistycznej wiedzy. Nakreślmy jednak, że różnice występują w powierzchni, gęstości a nawet w wysokości odbicia się perły od powierzchni z wysokości 70 cm. Niemniej najłatwiejszym sposobem zweryfikowania pochodzenia perły jest uważne przyjrzenie się jej powierzchni. Perły sztuczne mają idealną, gładką powierzchnię bez żadnych porów ani nabrzmień.

Skąd się biorą różnice w cenie pereł?

 

kolczyki z pojedynczymi białymi perłami naturalnymi

Cenę perły najlepiej uzależnić od częstości występowania. I tak w zależności od wody, w której żyją małże, możemy się spodziewać różnicy w ilości pereł, które można znaleźć! Na dodatek różnica ta występuje w przeliczeniu na jednego małża! Mianowicie w jednym małżu słodkowodnym może powstać nawet kilka pereł jednocześnie. W morskim małżu zawsze znajdziemy tylko perłę pojedynczą. Oznacza to, że perły słonowodne zawsze będą droższe od słodkowodnych. Ozdoby wykonane z tych drugich znajdziemy już za 200 złotych. Biżuteria z pereł słonowodnych to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Oczywiście na cenę na przykład naszyjnika z pereł ma wpływ nie tylko ich pochodzenie, ale i wielkość, a także np. materiał, z którego wykonane są zapięcia czy dodatkowe ozdoby.

Jakie znamy perły słonowodne czyli morskie?


Perły słonowodne czy też inaczej morskie podzielone są na trzy gatunki. Tahiti, ciemnej barwy perły z Polinezji Francuskiej. South Sea, największe hodowane perły Świata a zarazem najdroższe ponieważ mogą mieć złoty odcień. Oraz te najbardziej znane lecz najbardziej naturalne perły gatunku Akoya o równym kształcie i wyrazistym połysku.

Perły Akoya – to ich najbardziej pożądasz!

Naszyjnik z białych pereł morskich AKOYA klasy AAA

Jeśli marzysz o naszyjniku z pereł, zapewne wyobrażasz sobie naszyjnik pełen jasnych, okrągłych i gładkich pereł. Takich jakie miała na szyi Marilyn. Powinnaś zatem szukać naszyjników z pereł Akoya. One będą najbliższe temu ideałowi i taką właśnie biżuterię znajdziesz w sklepie Esclusiva.pl!


Zadbaj właściwie o swój naszyjnik z perełO naszyjnik czy inną biżuterię z pereł trzeba odpowiednio zadbać. Należy perły regularnie czyścić, są bardzo wrażliwe na kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, przez które mogą się odbarwiać. Z tego powodu naszyjnik z pereł należy nakładać na koniec przysłowiowego strojenia się. Unikniemy w ten sposób spryskania go perfumami. Czyśćmy perły także po zdjęciu naszyjnika, gdyż także pot nie wpływa na nie korzystnie. Nie wystawiajmy pereł na pełne słońce i nie trzymajmy ich w zbyt szczelnym pojemniku np. z folii. Perły są też bardzo wrażliwe na zarysowania, trzymajmy więc naszyjnik z pereł osobno od innej biżuterii.

 

Fot główne Photo by Jacob Postuma on Unsplash

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

 

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ - DOSTAWA GRATIS

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl