🔔Przerwa Wakacyjna w dniach w dniach 5.07 do 21.07🏖️
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł? 1
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze były kojarzone ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? I skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

Perły Kleopatry i królowej Francji – symbol władzy i statusu

Wiemy, że nosiła je sama Kleopatra. Zresztą to w Egipcie znaleziono najstarszy na świecie naszyjnik z pereł, liczący sobie 4,5 tys. lat. Przenieśmy się w czasie, do roku 1600 r. na ślub królowej Francji Marii Medycejskiej z Henrykiem Nawarskim. Jej suknię wyhaftowano aż z... 32 000 pereł (dodajmy do tego 3000 diamentów i otrzymamy suknię, której królowa nie mogła samodzielnie utrzymać)! Perły więc słusznie od wieków kojarzymy z luksusem i bogactwem. Do dziś pozostają wyznacznikiem piękna i stylu.

 

 Coco Chanel – ikona mody uwielbiająca perły

Perły cenione były przez kobiety, które na zawsze wpisały się w annały historii, takie jak Marylin Monroe, czy żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline.

Uwielbiała je też słynna projektantka mody Coco Chanel. Były one jedyną jej biżuterią. Mawiała, że ich niezliczonej ilości potrzebuje każda kobieta. Twórczyni „małej czarnej” ceniła piękno pereł, które nie jest wulgarne, od razu rzucające się w oczy. Jest delikatne i stanowcze a zamknięte w prostym kształcie. Idealnie więc komponowały się z ubraniami zaprojektowanymi przez Coco. 

Perły pojawiały się na rękawiczkach Coco Chanel, kołnierzach płaszczy i sukienek a nawet w wykończeniach parasolek. Spinała też kilka sznurów pereł dwoma spinkami w kształcie litery C.

 
Perła odzwierciedla ideał absolutnego wyrafinowania. Okrągła i bez dodatkowych zdobień, z głębokim połyskiem bieli, był to cenny materiał, który Coco wybrała jako symbol biżuterii Domu Mody Chanel. Kaskady naszyjników wzbogacały każdy z jej strojów. Perły zawsze już będą modne, ze względu na to, że ich pięknu ulegały ikony kobiecości i stylu w tym legendarna Coco Chanel.

Poniżej naszyjnik z oryginalnych pereł klasyfikowanych w kategorii B.  Średnica 8-9 mm. Eleganckie zapięcie wykonano ze srebra rodowanego.

 

Srebrny Naszyjnik z pereł naturalnych słodkowodnych - 45 cm - Per Sempre

Naszyjnik 45 cm z białych pereł o średnicy 8-9 mm.  Zapięcie ze srebra rodowanego próby 925

 

  Naszyjnik z pereł naturalnych słodkowodnych - 8-9 mm - 45 cm

 

Czym właściwie jest perła?

Perły są wytworami małży a dokładnie perłopławów a zbudowane są z masy perłowej – substancji, którą pokryte jest wnętrze muszli małża. Powstają one gdy do muszli przedostanie się ciało obce. Perły mogą osiągać różne rozmiary. Są one niezwykle odporne na zgniecenie i mają o wiele więcej barw niż powszechnie znane białe lub czarne. 

Naturalna perła w małży

 

Perły w kolorach innych niż białe - czyli jakich?

sznury pereł w różnych kolorach

 

Bransoletka w pudełku prezentowym z naturalnych pereł

Srebrne Naturalne Perły hodowane słodkowodne - Średnica 7-8 mm

 

Oprócz dwóch powyższych barw, znajdziemy perły brązowe, kremowe, różowe, niebieskie, kremowe i kremowo-różowe. Dodatkowo, oprócz barwy podstawowej, perły mogą mieć odcienie i inne dodatkowe barwy. Owe feerie barw w perle mają swoje specjalistyczne nazwy. „Overton” to występujące dodatkowe barwy purpurowe, zielone lub niebieskie, które zmieniają barwę różowej perły. Mianem „Orientu” nazywa się punktową grę barw również na perle różowej.

Perły barokowe, które zaskakują kształtem 

 

Srebrne kolczyki kółka z perłą barokowąSrebrny naszyjnik z perłą barokową

 

Srebrne Kolczyki Kółka z Perłami Barokowymi - Lecce               Srebrny Naszyjnik z Perłą Barokową

 

 

Piękna kobieta w naszyjniku z pereł o nieregularnych kształtach w tropikach
   Fot ilyas-bolatov on unsplash


Perły między sobą różnią się nie tylko kolorem. Choć może to niektórych zaskoczyć, nie wszystkie są idealnie kulistego kształtu. Przytoczmy nazwy innych niż okrągłe kształtów, w zasadzie precyzyjnie oddające ich wygląd. Mianowice możemy spotkać perły połówkowe i ćwiartkowe, w kształcie: guzika; kropli lub ziarna. Zagadkową nazwą jest kształt barokowy. Oznacza on jednak po prostu perły, których forma jest bardzo nieregularna.

Perły prawdziwe, naturalne i hodowane – jakie są różnice? 

Perły prawdziwe

Te najbardziej pożądane i ekscytujące. Są to takie perły, które powstały bez udziału człowieka w warunkach naturalnych. Takie perły powstają niezwykle rzadko i nie są spotykane w wyrobach biżuteryjnych. Są zbyt cenne, dlatego nie trafiają od razu na rynek, natomiast skupowane są przez firmy handlujące towarami luksusowymi lub przez domy aukcyjne. Poszukiwania pereł "prawdziwych" przestały być opłacalne, kiedy odkryto sposób na hodowlę perłopławów na większą skalę.

 

Zobacz w Sklepie Uroczy Naszyjnik z Perłą Naturalną Hodowaną i Cyrkoniami

Kup w komplecie z kolczykami z pojedynczą perłą i cyrkoniami

 
Perły hodowane powstają w naturalnym środowisku wodnym i są wytwarzane przez perłopława. Natomiast jest on sztucznie stymulowany przez człowieka, aby wytworzył perłę. Dokonuje się przeszczepu tkanki nabłonkowej płaszcza z innego perłopława. Jakość „dawcy” decyduje czy uzyska się piękną perłę, dlatego do tego zabiegu wybiera się najlepsze osobniki, które mają piękną masę perłową na wewnętrznej stronie muszli. Należy pamiętać, że niedługo po rozpoczęciu hodowli małż na perły, niemal całkowicie zaprzestano poszukiwania pereł. Dlatego też prawie wszystkie dostępne na rynku pochodzą z hodowli.

 

 Perły syntetyczne – imitacje pereł

Sztuczne perły produkowane są z różnorodnych materiałów. W wielu przypadkach bardzo przypominają swoje naturalne odpowiedniki. Wytwarza się je np. ze szkła, plastiku lub porcelany. Niektóre imitacje pereł są bardzo ładne np. tzw. „perły antylskie”. Produkowane głównie we Francji na bazie pięknej masy perłowej ze skorupy ślimaków odmiany Turbo i Trochus żyjących w gorących morzach. W ten sposób produkowane są też perły Takara z Japonii (z małżów) czy perły Dungo (z zębów manata) Łudząco podobne do naturalnych pereł są imitacje wykonane ze sproszkowanych rybich łusek. Są to tzw. perły z rybiego srebra. Powstają w ten sposób, że szklaną lub woskową kulistą bazę powleka się substancją, której bazą jest proszek z rybich łusek.

 

4 wskazówki, jak odróżnić naturalną perłę hodowaną od sztucznej? 


Dlaczego zajmiemy się naturalnymi perłami hodowanymi?

Ponieważ naprawdę rzadko mamy do czynienia z perłami prawdziwymi i nie występują one na polskim rynku. Poza tym odróżnienie perły prawdziwej słonowodnej od tej wyprodukowanej przez perłopława z farm hodowlanych wymaga bardzo specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Nakreślmy jednak, że różnice występują w powierzchni, gęstości a nawet w wysokości odbicia się perły od powierzchni z wysokości 70 cm. Perły naturalne, które wytworzył perłopław, posiadają następujące właściwości:

1. Połysk - Posiadają piękny głęboki połysk, występuje gra barw. W przypadku tanich pereł syntetycznych, ten połysk będzie płytki.


2. Sprężystość - Perły naturalne odbijają się, jeśli spadną na szklaną lub kafelkową powierzchnię z wysokości 70 cm. Są sprężyste. Sztuczne nie mają takich właściwości, będą odbijać się bardzo nisko. Niestety rzadko dysponujemy pojedynczymi perłami


3. Powierzchnia - Najłatwiejszym sposobem zweryfikowania pochodzenia perły jest uważne przyjrzenie się jej powierzchni. Perły sztuczne mają idealną, gładką powierzchnię. Są też idealnie okrągłe. Powierzchnia perły naturalnej jest lekko chropowata, szorstka, posiada nierówną fakturę, ale jest to niewyczuwalne. Aby to sprawdzić należy, potrzeć 2 perły o siebie. Dwie perły potarte o siebie, zostawiają widoczny ślad po tarciu na swoich ściankach, łuszczą się. Zobaczymy także starty pyłek.


4. Waga - Prawdziwe perły są cięższe od ich imitacji.

 

Ile warte są prawdziwe perły?

Prawdziwe perły, zarówno te naturalne, jak i hodowlane, są wysoko cenione na rynku jubilerskim. Ich wartość zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar, kształt, kolor, jakość powierzchni i połysk. Perły naturalne, ze względu na swoją rzadkość, są z reguły droższe niż perły hodowlane. Jednak te drugie, w zależności od jakości, także mogą osiągać wysokie ceny. Dodatkowo, historia i pochodzenie perły czasami również znacząco wpływają na jej wartość. Perły z legendarnych miejsc i znanych łowisk są często bardziej pożądane przez kolekcjonerów i miłośników biżuterii.

 

Ile jest warta jedna perła?

Wartość jednej perły może się znacznie różnić w zależności od jej typu i charakterystyk. Na przykład, duże perły o idealnie okrągłym kształcie i głębokim połysku są znacznie droższe od małych, nieregularnych kształtów. Dodatkowo, kolor także ma wpływ na cenę. Rzadsze odcienie pereł mogą być bardziej pożądane i znacznie wyżej wyceniane przez ekspertów. Cechy takie jak pochodzenie perły, jej historia oraz to, czy została wykorzystana w bardziej klasycznej lub nowoczesnej biżuterii, również odgrywają rolę w kształtowaniu jej wartości na rynku.

 

 Skąd się biorą różnice w cenie pereł? 

Cena perły zależy od wielu czynników takich jak wielkość, regularność kształtu, ilość skaz na powierzchni,  gatunek, rodzaj wody: słone czy słodkie. Pierwszym decydującym czynnikiem jest to czy perła jest słodkowodna czy morska. Zarówno te pierwsze jak i drugie nie są łatwe w hodowli, a wybór okazów do biżuterii zwłaszcza naszyjników jest skomplikowany. Natomiast perły słodkowodne są dużo tańsze, ponieważ w jednym małżu słodkowodnym może powstać nawet kilka pereł jednocześnie. Ozdoby z nich wykonane znajdziemy już od 40 do 1000 zł, w zależności od wielkości i liczby użytych pereł, a także wagi złota/srebra użytego do ich oprawy. Może to być srebrna lub złota biżuteria damska. Przykładowo w naszym sklepie są dostępne srebrne kolczyki w cenie 34 zł z pojedynczą perłą, jak również kolczyki złote z pojedynczą perłą w cenie ok 1000 zł. 

 

 Wielkość perły - rozmiar średnicy

Ceny perły zależy także od jej wielkości. Średnica pereł słodkowodnych waha się zazwyczaj w przedziale od 2,0 do 9,5mm.

Złote Kolczyki z Naturalną Perłą Słodkowodną

 

Złota Bransoletka z Pereł Naturalnych 8mm - Jakość A

 

W przypadku kulistych pereł bez skaz, każde 0,5 mm ma znaczenie. Im perła większa, tym rzadziej rośnie doskonała, gładka, okrągła, bez zniekształceń. Dlatego perły z wiarygodnych laboratoriów są mierzone z dokładnością co do dziesiątnych milimetra. Kupuj Najpiękniejsze Perły - Klasyfikowane

 

Stwórz niepowtarzalny komplet z perłami barokowymi. Perły barokowe to niepowtarzalna ozdoba. Różnią się one kształtem między sobą, co sprawia, że posiadają niepowtarzalny wygląd. 

 

Kolczyki srebrne z perłą wiszące

 

Pozłacane Kolczyki z Perłami Naturalnymi

 

 

Srebrny naszyjnik z perłami barokowymi

 

Złoty naszyjnik z perłą i złotą zawieszką

Złoty naszyjnik z perłą i złotą zawieszką

 

 

Perły morskie rosną od 2 do 5 lat.

Perły morskie rosną wolniej oraz w małych ilościach. W morskim małżu zawsze znajdziemy tylko perłę pojedynczą. Wartość handlową uzyskują po 2 latach, a większe, dorodne perły otrzymywane są po 5 latach. Biżuteria z pereł słonowodnych to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Oczywiście na cenę na przykład naszyjnika z pereł ma wpływ nie tylko ich pochodzenie, ale i wielkość, a także np. materiał, z którego wykonane są zapięcia czy dodatkowe ozdoby.

Zobacz najpiękniejsze dodatki z perłami w sklepie Esclusiva.pl

 

Ile jest wart naszyjnik z pereł?

Cena naszyjnika z pereł zależy od liczby i jakości zawartych w nim pereł. Naszyjniki z rzadkich, dużych i równomiernie kształtnych pereł są szczególnie cenione. Ich regularny, idealny wygląd jest niezmiernie pożądany przez znawców biżuterii. Warto też zwrócić uwagę na typ sznura i zapięcie – elementy te mogą dodatkowo podnosić wartość tych dodatków. 

Oprócz tego, design i sposób, w jaki perły są zestawione w naszyjniku, mogą znacząco wpłynąć na jego atrakcyjność i cenę. Autorskie naszyjniki od renomowanych projektantów często są traktowane jako wyjątkowe dzieła sztuki, co dodatkowo podnosi ich wartość.

 

Które perły są najdroższe i najbardziej cenione?

 

To Morskie Perły Hodowane - czyli słonowodne naturalne


Perły słonowodne czy też inaczej morskie podzielone są na trzy gatunki. Tahiti, ciemnej barwy perły z Polinezji Francuskiej. South Sea, największe hodowane perły Świata a zarazem najdroższe ponieważ mogą mieć złoty odcień. Oraz te najbardziej znane lecz najbardziej naturalne perły gatunku Akoya o równym kształcie i wyrazistym połysku. Naszyjniki z pereł Akoya należą do najbardziej ekskluzywnych.

Luksusowy Naszyjnik z Pereł Słodkowodnych Calabria – dodatek pożądany przez każdą kobietę!

 

 

 

Luksusowy Naszyjnik z pereł Calabria - zaprezentowany na fotografii poniżej:Jeśli marzysz o naszyjniku z pereł, zapewne wyobrażasz sobie naszyjnik pełen jasnych, okrągłych i gładkich pereł. Takich jakie miała na szyi Marilyn. Powinnaś zatem szukać naszyjników z pereł rodzaju Akoya. Bliskie ideałowi są również perły słodkowodne i taką właśnie biżuterię znajdziesz w sklepie Esclusiva.pl!


Jak dbać o naszyjnik z pereł, aby pozostawał piękny przez lata?
O naszyjnik czy inną biżuterię z pereł trzeba odpowiednio zadbać. Do kompletu warto dobrać bransoletki z pereł.  Perły należy regularnie czyścić, jednak są bardzo wrażliwe na kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, przez które mogą się odbarwiać. Z tego powodu naszyjnik z pereł należy zakładać na koniec przysłowiowego strojenia się. Unikniemy w ten sposób spryskania go perfumami. Czyśćmy perły także po zdjęciu ozdoby, gdyż także pot nie wpływa na nie korzystnie. Nie wystawiajmy ich na pełne słońce i nie trzymajmy w zbyt szczelnym pojemniku np. w folii. Perły nie są odporne na zarysowania, przechowujmy je więc osobno od innej biżuterii.

 

Naszyjnik z pereł naturalnych słodkowodnych - średnica 10-11

 

Naszyjnik z pereł naturalnych słodkowodnych - średnica 10-11 mm

 

Jaki kolor pereł jest najdroższy?

Na ogół uważa się, że najbardziej cenione są perły o klasycznym białym kolorze. Jednak w rzeczywistości najwyżej wyceniane są perły różowe, następnie kremowe, a dopiero później białe i czarne. Te barwy osiągają na rynku jubilerskim najwyższe ceny ze względu na swoją rzadkość i unikalny urok. Szczególnie perły różowe, które mają niezwykle delikatny i rzadki odcień, są uważane za wyjątkowo luksusowe i poszukiwane przez koneserów. 

W kontekście kształtu, największą wartość osiągają perły okrągłe, uznawane za ideał wśród tego typu dodatków. Ekspertów i kolekcjonerów fascynują również perły o nietypowych barwach, takich jak zielone, niebieskie czy fioletowe. Jednak niezmiennie największe uznanie i wartość mają wspomniane różowe, kremowe, białe i czarne perły.

Nie można również zapominać o masie perłowej, która jest wysoko ceniona za swój wyjątkowy połysk i kolorystykę.

 

Jak pakujemy drogą biżuterię na prezent?

 

Wyjątkowy prezent wymaga wyjątkowej oprawy. Biżuterię powyżej 1000 zł pakujemy w ekskluzywne pudełeczka.

pudełeczko prezentowe białe

 

Biżuterię złotą oraz srebrną lub z kamieniami szlachetnymi o wartości poniżej 1000 zł pakujemy w ozdobne pudełeczka biało brązowe z wybraną wstążeczką.

 ZAPISZ SIĘ DO KLUBU, ABY ODEBRAĆ DARMOWEGO E-BOOKA Z NIESPODZIANKĄ:

JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ BIŻUTERIĘ PRZEZ INTERNET?

 

Fot główne Photo by Jacob Postuma on Unsplash

Komentarze do wpisu (1)

3 sierpnia 2020

Perły morskie są przepiękne ...

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl