🔔Darmowa Dostawa od 300 zł🎁
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Czy lepiej kupić kamień samodzielnie, czy z biżuterią? Ceny szmaragdu w gramach 2
Czy lepiej kupić kamień samodzielnie, czy z biżuterią? Ceny szmaragdu w gramach

Chcesz kupić swoją wymarzoną biżuterię ze szmaragdem, ale nie wiesz czy to się opłaca? Zastanawiasz się, czy zakup samego kamienia szlachetnego jest bardziej opłacalny? Bez obaw! Pomożemy Ci z dokonaniem odpowiedniego wyboru, którego nie pożałujesz. Przyjrzymy się szmaragdom, ich cenie i temu co na nią wpływa.

Jak wycenia się szmaragd? Cena za gram nie wszędzie jest taka sama!

Podczas wyceny kamienia szlachetnego, jubiler kieruje się zasadą 4C. Nazwa tej zasady to skrót z języka angielskiego, oznaczający cztery kryteria: carat, colour, clarity i cut. Przyjrzyjmy się temu, co musi mieć w sobie szmaragd, żeby osiągnął wysoką cenę za gram.

Carat (karat) oznacza najprościej masę, którą ma wyceniany szmaragd. Cena za karat kryształu zależna jest między innymi od wielkości kamienia szlachetnego. Naturalnie, większy szmaragd osiąga o wiele wyższe ceny. Mały klejnot nadal może być dużo warty, zależnie od pozostałych kryteriów. Dlatego cena szmaragdu za gram nie w każdym przypadku jest taka sama.

Colour (kolor) to barwa, którą ma szmaragd. Cena za gram kryształu zmienia się, zależnie od jego koloru i odcienia. Z racji, że wszystkie szmaragdy są zielone, większą uwagę poświęca się odcieniowi koloru i nasyceniu. Niektóre klejnoty są podgrzewane, żeby wzmocnić ich barwę. Oczywiście wyższą cenę osiągnie kamień, który swoją intensywną zieleń ma naturalnie. Szmaragdy, które były podgrzewane są zazwyczaj tańsze.

Clarity (czystość) to ilość skaz, które posiada w sobie szmaragd. Cena za gram zazwyczaj zmienia się, w zależności od ilości inkluzji w krysztale. Sytuacja zielonego kamienia szlachetnego jest jednak wyjątkowa. Szmaragd naturalnie zawiera w sobie dużo inkluzji. Z tego powodu skazy w tym klejnocie są akceptowane. Zdarza się, że ciekawe defekty nawet podwyższają jego wartość. Dodają one kamieniowi unikalności.

Cut (szlif) to metoda i precyzja, z jaką wyszlifowany został szmaragd. Cena za karat w tej sytuacji zwiększa się zależnie od jakości i rodzaju szlifu. Jest to szczególnie istotne przy szmaragdach, ponieważ są bardzo kruche. Wymagają one doświadczonej i ostrożnej ręki. Najczęściej spotykanym szlifem w przypadku szmaragdów jest szlif schodkowy, znany również właśnie jako szmaragdowy.

Czy kupowanie biżuterii ze szmaragdem to dobra inwestycja? Cena szmaragdów w biżuterii.

Zakup szmaragdu to doskonały pomysł na inwestycję. Zanim to jednak zrobisz, przemyśl swój wybór. Chcesz sam kamień szlachetny, czy od razu z biżuterią? Obie możliwości mają swoje plusy. Przyjrzymy się, co niesie za sobą zamówienie biżuterii z wymarzonym szmaragdem.

Naturalnie koszt zestawu kamienia z biżuterią będzie wyższy, niż sam szmaragd. Cena w tym wypadku rośnie ze względu na wartość metali szlachetnych wykorzystanych do produkcji ozdób. Zielony kryształ najczęściej łączony jest z żółtym lub białym złotem. Niektóre kreacje wykorzystują nawet kilka różnych kruszców, co również wpływa na ich cenę. Możliwe jest także podkreślenie piękna szmaragdu za pomocą innych, mniejszych kamieni szlachetnych. W ten sposób powstaje biżuteria inwestycyjna, która nie traci na wartości i wykorzystasz ją użytkowo. Ceny takiej biżuterii zaczynają się od kilkunastu tysięcy i sięgają nawet setek tysięcy złotych!

Jeśli kupujesz szmaragd z biżuterią na zamówienie, to dodatkowym kosztem będzie także sama praca jubilera. Nie zajmuje się on tylko produkcją ozdoby. Nieoszlifowany kamień musi jeszcze odpowiednio oszlifować. Zielony kryształ niestety komplikuje ten proces ze względu na inkluzje i pęknięcia, które w sobie zawiera. Rzemieślnik musi być bardzo ostrożny, gdy szlifuje szmaragd. Cena za gram ulega zmianie zależnie od masy, dlatego najlepiej jest ograniczyć stratę materiału do minimum.

Alternatywą jest oczywiście zakup gotowej biżuterii inwestycyjnej. W tej sytuacji nie musisz czekać i otrzymujesz gotowy produkt. Nie masz jednak wtedy wglądu w proces produkcji, a kamień, który znajdzie się w ozdobie, może po prostu nie będzie dla Ciebie odpowiedni. Szmaragd wybrany osobiście ma w sobie jednak coś specjalnego!

Ile kosztuje naturalny szmaragd? Cena za gram i za karat.

Zakup biżuterii inwestycyjnej nie jest dla Ciebie? Może po prostu wolisz kupić sam szmaragd? Cena za karat tego kryształu w tym wypadku będzie dla Ciebie pełnym kosztem tej transakcji. Bez różnicy, czy chcesz wykorzystać kamień szlachetny jako inwestycję, ozdobę, czy przedmiot do rytuałów, jego cena jest bardziej stała i bez niespodzianek.

Przy wyborze swojego kamienia szlachetnego zwróć uwagę na te same kryteria, które wymieniłem powyżej, przy wycenie klejnotu. Spośród masy, szlifu, koloru i czystości, dla Ciebie najważniejsze będą dwa ostatnie czynniki, szczególnie gdy wybierasz taki kamień jak szmaragd. Cena za gram tego zielonego kryształu to około 672 złote. Oczywiście ta kwota nie jest stała, a mniejszy klejnot może osiągnąć nawet wyższą cenę od większego, jeśli ma piękniejszy kolor lub mniej skaz.

Masz już wybrany swój wymarzony szmaragd? Cena za gram może okazać się nieistotna. Jubilerzy częściej wyceniają kamienie szlachetne za karat. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zazwyczaj nie kupuje się tak małych klejnotów, żeby wyceniać je na gramy. Przy kamieniach takich jak szmaragd, cena za karat zaczyna się od tysiąca i sięga nawet kilku tysięcy złotych! Zalecamy więc patrzeć na karaty szmaragdu, a nie jego wagę w gramach.

Nadal masz wątpliwości jaki szmaragd wybrać i czy jego cena jest adekwatna? Wartość każdego kamienia szlachetnego jest zazwyczaj już oszacowana przez profesjonalnego jubilera. Nie przejmuj się więc, jeśli nie czujesz się pewnie w ocenianiu ich jakości. Wybierz po prostu okaz, który podoba Ci się najbardziej!

Komentarze do wpisu (2)

10 stycznia 2024

Wszystkie mi się podobają!

17 stycznia 2024

Ale przecudne kamienie! Teraz marzą mi się kolczyki ze szmaragdami jak ze zdjęcia

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl