🔥Darmowa dostawa od 300,00 zł🔥
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Implanty z biżuterii Kim Kardashian West - jaka będzie biżuteria przyszłości? Nowe trendy 0
Implanty z biżuterii Kim Kardashian West - jaka będzie biżuteria przyszłości? Nowe trendy

Obecne stulecie stawia przed ludzkością wielkie wyzwania. Być może przewartościowaniu będzie musiał ulec cały styl życia dzisiejszego człowieka. Również jubilerstwo nie może pozostać na owe wyzwania obojętnym. Sprawdźmy, jakie panują nowe trendy w biżuterii. Niektóre mogą być szokujące jak wszczepianie biżuterii w skórę, co zrobiła Kim Kardashian West. Czy możemy przewidzieć, w jakim kierunku podąży nowoczesne jubilerstwo?

 

 

Jubilerstwo wobec kryzysów XXI w. - jakie trendy w biżuterii?

W latach 20-tych XXI w. mamy się czym martwić. Media donoszą o wirusach, wojnach i pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Można powiedzieć, że jest tak samo, ale inaczej.

Niemniej branża jubilerska stara się podjąć wyzwanie, jakie rzuca jej nowa dekada i tworzy nowe trendy w biżuterii. Opierając się na zasobach z krajów III-go świata, zdaje sobie sprawę, że musi nie tylko zdobić ale też nieść ze sobą przekaz i przyczyniać się do poprawy dobrostanu człowieka i planety.

Przede wszystkim musi ograniczyć zniszczenie środowiska i poprawę warunków pracy ludzi w miejscach, z których są wydobywane drogocenne metale i minerały służące do wyrobu klejnotów. Jednak zaletą jubilerstwa jest to, że zajmują się nim artyści, którym nie jest obojętne na jakiej planecie żyjemy.

 

Pierścionek ze sztucznym diamentem

Syntetyczne diamenty to kompromis między ekologią i jubilerstwem

 


Artyści jubilerzy ingerują w ciało i umysł – nowoczesna biżuteria inteligentna

Kto mógłby pomyśleć, że biżuteria może nieść ze sobą komunikat inny niż statut materialny osoby, która ją nosi? Naomi Kihzner jest izraelską artystką, która wykonuje mocno inwazyjną biżuterię. Mocno inwazyjną czyli taką, która wykorzystuje np. krew ludzką do... produkcji prądu. Stworzyła przedmiot przypominający broszkę, w którego środku znajdują się koła zębate. Napędzane są one ludzką krwią, bowiem z dwóch końców „broszki” wystają igły, które wbijane są w żyły. Artystka ta wykonała też element nakładany na nasadę nosa, który wytwarza energię elektryczną podczas mrugania powiekami. Te futurystyczne ozdoby niosą za sobą aktualne pytania o odnawialne źródła energii. I czy najlepszym kołem napędowym nie jesteśmy my sami?

 

 

Złota bransoletka wydrukowana w 3D

Złota bransoletka wydrukowana w 3D 

 

Modne naszyjniki zamiast lamp w domu – kumulują energię słoneczną

Mae Yokoyama wykorzystuje biżuterię do gromadzenia energii słonecznej. Naszyjniki zawierające małe panele fotowoltaiczne wystarczą do zgromadzenia energii umożliwiającej oświetlenie mieszkania przez 4 godziny. Naszyjnik jest modny, niezwykle szykowny i pasuje do wieczorowych kreacji. Projektantka łączy więc piękno i użyteczność. To wyraźny sygnał, że chyba nie możemy już pozwolić już sobie na wytwarzanie ozdób dla samej sztuki. Poza tym widać, że to kobiety są dzisiaj nośnikami zmian i głośno walczą o poprawę środowiska naturalnego i prawa mniejszości. Czy to nie znamienne, że za wyżej opisanymi rewolucyjnymi pomysłami biżuteryjnymi stoją właśnie kobiety?

 

szlifowanie diamentu

 

Ciało biżuterią przyszłości – naszyjniki implant Kim Kardashian West?

Choć zapewne część ludzkości pozostanie wierna tradycyjnemu zdobnictwu i biżuterii, niektórzy artyści przekraczają coraz dalsze granice starając się biżuterię scalić z ciałem ludzkim. Ostatnio wiele szumu spowodował szokujący projekt artystyczny „A.Human” autorstwa Simona Hucka. Artysta starał się zaprezentować publiczności „A.Człowieka” - człowieka alternatywnego. Czynił to za pomocą biżuterii wszczepianej w skórę ludzką. Jest to wymieszanie implantologii z jubilerstwem. Myślą przewodnią jest możliwość modyfikacji ciała z równą łatwością jak nakładanie na nie biżuterii. Swoje ciało zmodyfikowała np. Kim Kardashian West wszczepiając sobie „naszyjnik” zsynchronizowany z rytmem jej serca. Ten typ ozdób otwiera szereg pytań natury filozoficznej? Czym jest człowiek? Gdzie kończy się wolność w modyfikacji własnego ciała? Czy wszystko co możliwe jest konieczne i słuszne? Gdzie jest granica trendów i mody, a może już została dawno przekroczona i wkrótce będzie koniecznym standardem? Wszystko to to pytania otwarte, a na pewno pojawi się ich więcej. Jedno jest pewne – jubilerstwo może podążyć w zupełnie dziś dla nas nieznanym lub nawet niedorzecznym kierunku. Kierunku, który szybciej niż myślimy, być może będziemy musieli uznać za normę.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl