🌷Darmowa Dostawa dla Zamówień od 300 zł🌼
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Jakie prognozy i ceny złota na rok 2020? 0
Jakie prognozy i ceny złota na rok 2020?

Świadomość wśród konsumentów, o kosztach wydobycia złota znacząco wzrosła w ostatnich latach. Podobnie różnorodność materiałów i nowoczesnego wzornictwa służącego do produkcji biżuterii. Powstaje więc pytanie – czy złoto jest jeszcze cenne?

Rok 2019 pokazał, że tak i to bardziej niż by się mogło wydawać.

 

Złoto bije rekordy popytu – ceny w 2019 r.

Według Światowej Rady Złota popyt na złoto w zeszłym roku przekroczył 2112 ton. Z tej ogromnej ilości złota sam Narodowy Bank Polski zakupił 100 ton. To właśnie banki centralne wielu krajów stoją głównie za rekordowym popytem kruszcu. Dzięki nim cena za uncję, pierwszy raz od 2013r. przekroczyła 1,4 tys. dolarów amerykańskich.

 

Popyt na złoto - Chińska waluta skłania banki do zakupu złota

ŚRZ wyjaśnia, że do zwiększonego popytu na złoto, jaki przejawiły banki centralne, przyczyniła się obawa przed chińską walutą – juanem. Banki centralne, obawiając się jego rosnącą rolą na międzynarodowych rynkach finansowych (nawet do tego stopnia, że mógłby zastąpić USD w roli głównej waluty na świecie), zaczęły się zabezpieczać złotem jako najtrwalszą walutą. W pierwszym półroczu zakupiły 374,1 tony a w drugim 224,4 tony kruszcu. Zanotowano też wzrost kupna złota inwestycyjnego. Niebagatelny wpływ na to miała możliwość jego kupna przez internet. Inwestorzy ulokowali u internetowych dostawców złota kruszec wart miliardy dolarów.

 

Wzrost kupna i sprzedaży złotej biżuterii, spadek monet i sztab

W zeszłym roku złoto jubilerskie zanotowało wzrost sprzedaży. Wyniósł on aż 168,8 tony. Stało się tak przede wszystkim za sprawą poruszenia na rynku indyjskim. Intensywny sezon weselny wywindował popyt na złoto wśród mieszkańców Indii. Sprzedano go 2% więcej niż 2018 r.

 

Przekonaj się jakie obrączki najlepiej wybrać na ślub i znajdź swoją wymarzoną parę.


Spadek sprzedaży zanotowano jednak w przypadku złotych sztab i monet. Przestali je kupować zarówno klienci indywidualni jak i podmioty gospodarcze. Skłoniły ich do tego widoczne rosnące ceny kruszcu. Spadek w przypadku monet i sztabek wyniósł aż 12% w stosunku do roku poprzedniego. Jeszcze większy spadek – 29% miał miejsce w Chinach.

 

Pierścionek 18 karatowe złoto z brylantem  0,35 ct.

Wzrost złota pozyskiwanego z kopalń i... recyklingu

Światowa Rada Złota informuje o rekordzie wydobycia złota z kopalń. Pozyskały one aż 882 tony kruszcu. Zwiększono też odzyskiwania złota z recyklingu, które wyniosło 314,6 tony czyli aż o 9% więcej niż w 2018 r.. Ta wiadomość ucieszy zapewne wszystkich nastawiony proekologicznie miłośników złotych kolczyków.

 

Prognozy dotyczące złota w 2020r.

Eksperci Światowej Rady Złota przewidują dalszy wzrost popytu na złoto w roku bieżącym. Dynamiczna sytuacja geopolityczna i umacnianie się Chin jako światowego mocarstwa będzie skłaniać banki centralne do dalszego inwestowania w kruszec. Prognozowany jest też ciągły wzrost kupna i sprzedaży złota prze internet. Zdaje się więc, że w latach 20-tych XX wieku złoto pozostanie najbardziej pożądanym kruszcem zarówno w jubilerstwie jak i w inwestycjach. Zupełnie tak jak przed setkami lat.

 

Sprawdź czym wyróżnia się biżuteria włoska i dlaczego warto w nią zainwestować.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl