🌷Darmowa Dostawa dla Zamówień od 300 zł🌼
Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog wpisy
Ile kosztuje naszyjnik z prawdziwych pereł?

Zdradzę Wam kilka szczegółów na temat pereł oraz biżuterii z nich wykonanej. Perły uwielbiała Marylin Monroe, jak i żona Johna Kennedy'ego – Jacqueline. W starożytności perły były nie tylko ozdobą. Pełniły też rolę waluty i od zawsze kojarzone były ze statusem. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie kobiet na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. Jak jednak rozpoznać, czy biżuteria, którą posiadasz, jest wykonana z prawdziwych pereł? Jak je rozpoznać i skąd wynika tak duża rozpiętość cen?  

 

 

40 Legnicki Festiwal Srebro – wystawa biżuterii artystycznej

W zeszłym roku polscy jubilerzy obchodzili bardzo ważny dla siebie jubileusz. Już po raz 40 odbył się bowiem Legnicki Festiwal Srebro. Wystawa biżuterii artystycznej nosiła nazwę „Moim zdaniem... Wystawa biżuterii z komunikatem” i odbyła się w legnickiej Galerii Sztuki. W programie zorganizowano 15 wystaw podczas, których można było podziwiać około 1500 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 400 międzynarodowy artystów

Jak dobrać pierścionek do bluzki?

Pierścionek stanowi rodzaj biżuterii doskonale pasujący do niemal każdego rodzaju bluzki, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych, noszonych na co dzień elementów biżuterii. Aby prawidłowo dopasować pierścionek do bluzki należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów gwarantujących stworzenie udanej stylizacji.

Blog chmura tagów
Zielony kamień, czyli historia o szmaragdzie — właściwości, cena i pochodzenie 0
Zielony kamień, czyli historia o szmaragdzie — właściwości, cena i pochodzenie

Łacina czy greka, w każdym z tych języków słowo szmaragd nawiązuje do oszałamiającej barwy tego zielonego kamienia szlachetnego. Choć historycy nazywają go również kamieniem faraonów — bez wątpienia jest to naprawdę wyjątkowy minerał. Chcesz dowiedzieć się, jakie jest pochodzenie szmaragdu? Może ciekawią cię ceny szmaragdów? Albo zwyczajnie pragniesz dowiedzieć się nowych informacji. Zapraszamy do lektury artykułu!

Szmaragd kamień Nilu — opowieść o romansie z faraonami

 

Szmaragdy wydobywano już w starożytności. Szczególną popularnością cieszyły się tzw. Kopalnie Faraonów niedaleko Morza Czerwonego. Dawne księgi mówią, że Kleopatra, jedna z władców Egiptu, upodobała sobie szmaragd. Minerał ten był dla niej tak ważny, że wrósł w legendę. Dlatego też na wielu filmach o tej tematyce, w kreacjach Kleopatry pojawia się kamień Nilu, czyli szmaragd.

Jednak nie tylko charakterystyczna barwa zachęcała do wydobywania tego kruszcu. Według egipskich, ale nie tylko tych, wierzeń, szmaragd posiadał niewiarygodne właściwości magiczne. Podobno wpływa on na ludzki umysł — jako talizman przywraca równowagę, uspokaja myśli i sprawia, że korzystający z jego cech człowiek doznaje wewnętrznego pojednania z tym, co w środku oraz tym, co wewnątrz. Ponadto wielu świadków takich doznań podkreślało, że szmaragd dodaje sił - emocjonalnych i fizycznych. Jednak może nosić go jedynie osoba o czystym sercu.

Ze względu na swoją wyjątkową moc — szmaragd odpędza złe demony, dlatego nie tylko kobiety chętnie korzystały ze szmaragdowej biżuterii. Również wielu dzielnych podróżników miało przy sobie kawałek tego zielonego kamienia.

 

Srebrny Pierścionek ze Szmaragdem

Srebrny Pierścionek ze Szmaragdem

 

Marzysz o talizmanie w postaci szmaragdu, który będzie Ci towarzyszył każdego dnia? Srebrny pierścionek ze szmaragdem od Esclusiva.pl to doskonały dodatek do każdej stylizacji. Zabierzesz go na wyjście z koleżankami, do pracy czy romantyczną kolację. Taki talizman zapewni Ci równowagę.

Niesamowite właściwości szmaragdu, o których nie wiedziałaś!

 

Czym wyróżnia się szmaragd? Właściwości tego minerału sprawiają, że jest on jednym z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie. 

Przede wszystkim szmaragd może ulec procesowi pleochroizmu, co oznacza, że na zmianę jego barwy wpływają padające pod różnym kątem promienie słoneczne. Sprawia to wrażenie, że kamień jest jasnozielony, a momentami jego kolor wchodzi w pewną przyjemną relację z ciemnym, trawiastym odcieniem.

Co ważniejsze, szmaragdy posiadają liczne inkluzje — cechy, które ułatwiają identyfikację czy zielony kamień szlachetny jest syntetyczny, czy naturalny. Właściwość ta objawia się, gdy patrzysz na ten minerał. Samodzielnie dostrzeżesz różnicę. Syntetyczny będzie przezroczysty, „czysty” w samym jego środku. Naturalny może posiadać pewne defekty w postaci małych szczelinek czy mikroskopijnych pęknięć. Ta różnica sprawia, że biżuteria z prawdziwym szmaragdem rośnie na wartości.

Jest to również kamień bardzo wyjątkowy. Proces jego wydobywania w jednej z największych kopalni na świecie, dokładniej w kolumbijskich górach, nadal pozostaje trzymany w tajemnicy przed postronnymi obserwatorami. Szmaragd jest I klasy kamieniem szlachetnym. Jednym z najtwardszych, ale i dość kruchym.

Godne uwagi jest to, że w jego barwie można zauważyć różnice, które odpowiadają miejscu jego wydobycia. Tam, gdzie występują złoża wanadu i chromu — szmaragd będzie miał jaskrawozieloną barwę. Z kolei, w miejscu, gdzie można zaobserwować związki soli i żelaza w jego składzie, powoduje, że barwa ma żółtą poświatę. Dlatego kolumbijskie szmaragdy są najpopularniejsze. Obecnie wydobywa się także minerały w takich krajach jak USA, Brazylia czy Środkowy Ural. Nawet w Polsce występują niewielkie pokłady szmaragdów. Ze względu na ich budowę oraz brak pewnych cech nie nadają się do zdobienia biżuterii.

 

Czy lepiej kupić kamień samodzielnie, czy z biżuterią? Ceny szmaragdu w gramach

Ze względu na swoje osobliwe właściwości — szmaragdy bywają niesamowicie drogie. Jeden z rzymskich historyków pisał, że nie ma na świecie piękniejszego widoku dla oczu człowieka, niż kolor szmaragdu. A to właśnie barwa okazuje się być najważniejsza podczas wyceny. Choć brana jest pod uwagę pełna klasyfikacja, czyli szlif, czystość oraz masa, kolor najbardziej wpływa na realną wartość szmaragdu. Wielu jubilerów uważa, że nie może być on zbyt ciemny.

Rekomendowane są minerały, które posiadają jak najmniej inkluzji, ponieważ wpływa to na późniejszy proces ich obróbki. Dlatego też nie każdy nieoszlifowany szmaragd nadaje się do umieszczenia w biżuterii. Im więcej defektów, szczelin i pęknięć, tym większe prawdopodobieństwo, że rozpadnie się podczas próby szlifu. Dlatego zakup biżuterii z tym kruszcem to pewna inwestycja. Z pojedynczym kamieniem możesz mieć problem. Nie każdy będzie chciał go odkupić. Zwłaszcza jeśli jest ekspertem w tym temacie.

Cena za jeden karat szmaragdu wynosi około kilku tysięcy złotych. Do tej kwoty dolicz także oprawę. Zwykle te kamienie szlachetne łączy się z biżuterią, najczęściej ze złotem żółtym, białym, ale także platyną. To idealny sposób na zainwestowanie pieniędzy. Dlatego gwiazdy popkultury czy żony zamożnych biznesmenów, pojawiają się w świetle fleszy właśnie w kreacjach z biżuterią, w której główne skrzypce odgrywa szmaragd. Cena za jeden gram oscyluje w granicach 672 zł. Jednak rzadko kiedy kupuje się tak małe szmaragdy. Najlepszą opcją jest wybór większego kamienia, z którego można stworzyć piękną biżuterię.

Złoty Wisiorek ze Szmaragdami i Diamentem

Złoty Wisiorek ze Szmaragdami i Diamentem

 

Złoty wisiorek ze szmaragdami i diamentem to idealny dodatek do stonowanych stylizacji. Taka biżuteria zdecydowanie jest główną ozdobą w Twoim outficie. Niesamowity efekt wizualny nadaje 6 szmaragdów, które zogniskowane są wokół diamentu. W ten sposób jubilerzy podkreślają głęboką barwę

 

Czy wiesz, że szmaragd to kamień naturalny, który może poprawić Twoje zdrowie?

Wielu naukowców twierdzi, że magiczne właściwości szmaragdu to kwestia indywidualna każdego człowieka. Jednak inaczej jest z zastosowaniem tego minerału w medycynie alternatywnej. Specjalna gałąź tej dziedziny — litoterapia, która polega na leczeniu kamieniami szlachetnymi, pokłada nadzieje w szmaragdzie. Według ekspertów, dzięki sesjom właśnie z tym wyjątkowym kruszcem możesz uwolnić swoją energię Yin, która przełoży się na lepszy sen. Chińska legenda mówi, że receptą na koszmary i bezsenność był właśnie kamień szmaragdu, który ułożony pod posłaniem miał odpędzić złą energię i duchy. Jednak podwaliny takich medycznych właściwości szmaragdu można odnaleźć już w starożytności — mędrcy tamtego okresu używali ich w przypadku ukąszeń i użądleń różnych jadowitych zwierząt.

Jest w sieci kilka artykułów, a nawet książek, które mówią również o możliwości skorzystania z energii szmaragdu, która jest w stanie zbić gorączkę, ale i zadziałać kojąco w momencie zapalenia. Co najbardziej zaskakujące, wielu litoterapeutów stosuje je również w leczeniu chorób oczu, głównie do zwalczania stanu zapalnego.

 

Gdzie znajdę inspiracje biżuterii ze szmaragdami?

Dawniej oszałamiające szmaragdy zdobiły korony władców i ich rodzin, na dworze można było spotkać arystokrację ubraną w piękne stroje z dodatkami kamieni szmaragdów, nawet w rzeźbach i przedmiotach codziennego użytku: szkatuły, noże do listów czy sztuczne oczy w figurach zwierząt. Dziś jednak głównie używamy szmaragdu w bardziej praktycznym stylu. Zwyczajnie zakładamy biżuterię z kamieniami Nilu i traktujemy to jako rewelacyjny dodatek do kreacji. Bogaty wybór dodatków z tym wyjątkowym kamieniem znajdziesz w sklepie Esclusiva.pl.

 

Kamień szlachetny szmaragd w wisiorku od Esclusivy

Złoty wisiorek ze szmaragdem i diamentami

 

Naszyjniki z takim kamieniem mogą okazać się idealnym wyborem do stroju wieczorowego. Jeśli masz w planie założyć sukienkę z dekoltem, to taki śliczny dodatek ciekawie dopełni całą Twoją stylizację. Skupi uwagę na twojej osobie, ale nie będzie odbierał energii, jaką emanujesz. Obejrzyj produkt a naszym sklepie już teraz!

 

Szmaragd Nilu jako element kolczyków? 

Złote kolczyki ze szmaragdem

 

Kolczyki to jeden z lepszych dodatków — wpływa na odbiór twarzy, podkreśla jej kolory, a ponadto oszałamiająco wygląda z nieco bardziej odważnymi fryzurami. Zwłaszcza jeśli głównym elementem biżuterii jest właśnie wyjątkowy szmaragd, który dodaje elegancji swoją barwą. Podaruj te wyjątkowe kolczyki komuś bliskiemu!

 

Zaskocz swoją narzeczoną i wybierz szmaragdowy pierścionek

Złoty pierścionek ze szmaragdem i diamentami

Bardzo popularne są złote pierścionki zaręczynowe, jednak wielu mężczyzn zastanawia się nad wyborem kamienia szlachetnego, który urozmaiciłby budowę obrączki. Olśniewające diamenty czy piękne szafiry? Lepiej wybrać elegancki kamień szmaragdu, który jest charakterystyczny, a ponadto sprawi, że Twoja przyszła partnerka uchroni się przed złą energią. Świetny dodatek!

 

Srebrny Wisiorek ze Szmaragdem  

Srebrny Wisiorek ze Szmaragdem

 

Stonowany, chłodny wygląd srebrnego wisiorka ze szmaragdem to doskonała propozycja do biurowej stylizacji. Przepiękny, zielony kamień szlachetny nada Twojemu outfitowi profesjonalnego wyglądu.

 

Pierśćionek Białe Złoto ze Szmaragdem

Pierścionek Białe Złoto ze Szmaragdem

 

Idealną propozycją na pierścionek zaręczynowy jest pierścionek ze szmaragdem z białego złota. Przepiękne diamenty tworzą kształt serca, co jest przepięknym dowodem miłości.

 

Złote Kolczyki Kwiatki

 

Złote kolczyki w kształcie kwiatków to doskonała propozycja dla kobiet w każdym wieku. Biżuteria ze szmaragdem dodaje młodzieńczego, promienistego wyglądu. Zielone kamienie szlachetne są doskonałym dopełnieniem dla diamentu, który znajduje się w centrum ozdoby. Te kolczyki założysz do codziennej stylizacji jak również i eleganckiego wyjścia.

 

Pierścionek ze szmaragdem i diamentami

 

Równie efektowną ozdobą jest pierścionek ze szmaragdem i diamentami. To właśnie zielony kamień szlachetny gra główną rolę w tej biżuterii. Diamenty stanowią idealne dopełnienie. Wyciągają głębię koloru szmaragdu. To sprawia, że klejnot prezentuje się wspaniale na dłoni każdej kobiety.

 

Kolczyki ze Szmaragdem Złote

 

 

Złote kolczyki ze szmaragdem to klasyczna i ponadczasowa biżuteria, która nigdy nie wyjdzie z mody. Połączenie zielonego kamienia szlachetna z żółtym złotem tworzy elegancką ozdobę. Kolczyki sprawdzą się na eleganckie wyjście jak również w codziennej stylizacji.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

 

+ 48 791 165 981 (pn-pt w godz. 9.00-17.00)

biuro@esclusiva.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl